Dwoje uczniów szkoły w Parkland aresztowanych. Przynieśli do szkoły noże

Dwoje uczniów szkoły w Parkland aresztowanych. Przynieśli do szkoły noże

Dwoje uczniów zostało we wtorek aresztowanych za przyniesienie noży do szkoły średniej w Parkland na Florydzie, gdzie 14 lutego uzbrojony napastnik zastrzelił 17 osób. Inny uczeń przechodzi badania psychiatryczne w związku z wiadomościami zamieszczanymi w internecie.

W godzinach porannych policja zatrzymała 18-letnią Jordan Salter (na zdjęciu), która wyciągnęła nóż w trakcie konfliktu w szkolnej kafeterii. Po południu aresztowano też 16-letniego Gavina Strickera. Dowiedziano się, że w poniedziałek Stricker wymachiwał nożem w autobusie. Wezwano go do szkolnego gabinetu, gdzie znaleziono w jego plecaku mający 9 cali (22,9 cm) długości nóż.

Trzeci uczeń zamieścił na Snapchacie zdjęcie z pistoletem i amunicją. Ucznia skierowano na badania psychiatryczne. Zeznał, że pistolet ze zdjęcia to wiatrówka, a amunicja należy do jego ojca.

Do wszystkich tych niepokojących zdarzeń doszło w dzień po tym, jak aresztowano 18-letniego Zachary’ego Cruza, brata Nikolasa Cruza, który podejrzewany jest o dokonanie w ubiegłym miesiącu masakry w Marjory Stoneman Douglas High School. Kaucję za zwolnienie Zachary’ego, który jeździł na deskorolce po kampusie, mimo że otrzymał zakaz wstępu na ten teren, sąd wyznaczył na 500 tys. dolarów.

(łd)COMMENTS

WORDPRESS: 0