HomeUSAChicago

Dwóch byłych pracowników departametnu ds. rodziny Illinois oskarżonych w sprawie śmierci AJ Freunda

Dwóch byłych pracowników departametnu ds. rodziny Illinois oskarżonych w sprawie śmierci  AJ Freunda

Dwóch byłych pracowników departamentu ds. dzieci i rodziny Illinois zostało oskarżonych o zignorowanie zagrożenia życia AJ Freunda. 5-latek został zamordowany w ubiegłym roku przez swoich rodziców.

 

Policja aresztowała w czwartek 54-letniego Carlosa Acosta i 48-letniego Andrew Polovina. Biuro szeryfa powiatu McHenry poinformowało, że mężczyźni usłyszeli dwa zarzuty narażenia życia dziecka i jeden lekkomyślnego zachowania. Po wpłaceniu kaucji tego samego dnia zwolniono ich z aresztu.

W grudniu 2018 roku Acosta prowadził dochodzenie w sprawie telefonu jaki otrzymał na policyjną linię w Crystal Lake. Dotyczył on śladów na ciele AJ Freunda, mogących wskazywać na pobicie dziecka. Acosta stwierdził, że chłopczyk kłamał bo zmieniał wersję i za każdym razem podawał inny powód powstania tych śladów. Dwa tygodnie później Acosta i Polovin zamknęli dochodzenie w tej sprawie.

5-letni AJ Freund został zamordowany przez rodziców w kwietniu 2019 roku. Ciało dziecka zakopali i zgłosili zaginięcie. Parę dni później policja odnalazła miejsce gdzie było pochowane dziecko. Matka chłopca, Joann Cunningham przyznała się do winy i została skazana na 35 lat więzienia. Sąd zaznaczył, że musi odbyć cały wyrok. Z kolei rozprawa ojca chłopca, Andrew Freund Sr jeszcze się nie odbyła.

 

BK

COMMENTS