18.3 C
piątek, 3 maja, 2024

Dwa gole „Lewego”, Bayern w półfinale Pucharu Niemiec

Bayern Monachium pokonał VfL Bochum 3:0 i awansował do półfinału Pucharu Niemiec.

Pierwszą bramkę dla Bawarczyków zdobył w 38 minucie Robert Lewandowski. Tuż przed przerwą wynik podwyższyć mógł Thomas Muller, ale przestrzelił rzut karny. W drugiej połowie drugą bramkę dla gości zdobył Thiago Alcantara. Wynik na 3:0 w 90 minucie ustalił „Lewy”.

W innym środowym ćwierćfinale Hertha Berlin pokonała Heidenheim 3:2.

W półfinale 20 kwietnia Bayern zagra z Werderem Brema , a dzień wcześniej Borussia Dortmund zmierzy się z Herthą Berlin. Finał zostanie rozegrany 21 maja w Berlinie.

Puchar Niemiec – ćwierćfinały: Bayer Leverkusen – Werder Brema 1:3 (Chicharito 22 z karnego – Garcia 31, Pizarro 42 z karnego, Grillitsch 82); VfB Stuttgart – Borussia Dortmund 1:3 (Rupp 21 – Reus 5, Aubameyang 31, Mkhitaryan 89);

1. FC Heidenheim – Hertha Berlin 2:3 (Feick 10, Schnatterer 82 z karnego – Ibišević 14, 21, Haraguchi 58); VfL Bochum – Bayern Monachium 0:3 (Lewandowski 38, 90, Alcantara 61)