HomeChicago

Jak dowiedzieć się wszystkiego o znajomym? Strona internetowa, która przeraża ilością dostępnych danych osobowych

Jak dowiedzieć się wszystkiego o znajomym? Strona internetowa, która przeraża ilością dostępnych danych osobowych

Kiedykolwiek próbowałeś “zgooglować” kogoś, by uzyskać o nim podstawowe informacje? Efektem był zapewne link lub dwa do danych z profili społecznościowych, prawda? Teraz na jednej ze stron internetowych można uzyskać znacznie więcej “ciekawych” danych i  informacji o konkretnej osobie.

Mandat za przekroczenie prędkości? Zapomniało się zatrzymać na znaku stop? Co z członkami rodziny? A przyjaciele? Strona Instant Checkmate odkrywa tajemnice i występki milionów Amerykanów.

Checkmate natychmiastowo segreguje setki milionów publicznie dostępnych danych o sprawach karnych, przekroczeniach w ruchu drogowym oraz o ewidencji aresztowań i księguje je w Internecie, dzięki czemu każdy ma do nich nieograniczony dostęp.
Wcześniej, jeśli chciałeś sprawdzić czyjś rekord aresztowań, mogłeś pójść do sądu okręgowego w odpowiednim powiacie i formalnie zażądać informacji na temat danej osoby. Proces ten mogł jednak trwać dzień lub nawet tydzień, a dane mogły okazać się niedostępne. W serwisach takich jak Instant Checkmate sprawdzenie trwa zaledwie “kilka kliknięć myszką” i nie więcej niż minutę lub dwie.
Jednym z najbardziej interesujących aspektów Instant Checkmate jest to, że nie tylko pokazuje rejestry karne, ale także informacje jak akta sądowe, różne rodzaje licencji (FAA, DEA), poprzednie adresy, numery telefonów, miejsce urodzenia, poziom dochodów, a nawet satelitarne zdjęcia adresów. To naprawdę dość przerażające, jak wiele informacji jest w tych raportach.
Oprócz udzielania informacji na temat konkretnej osoby, strona zawiera także przeglądarkę lokalnych przestępców seksualnych – niezależnie od regionu wyszukiwania wraz z mapą określającą ich aktualne miejsce pobytu.

TK, źródło abc7

COMMENTS