11.8 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

Donald Trump zaatakował na Twitterze znanego obrońcę praw obywatelskich

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Amerykański prezydent-elekt Donald Trump zaatakował na Twitterze znanego obrońcę praw obywatelskich, Johna Lewisa. Wcześniej zapowiedział on, że nie weźmie udziału w przyszłotygodniowej ceremonii inauguracji prezydentury Trumpa, bo, jego zdaniem, wybór miliardera na prezydenta Stanów Zjednoczonych był niezgodny z prawem.

W odpowiedzi na te słowa Donald Trump napisał na Twitterze, że kongresmen John Lewis powinien poświęcić więcej czasu swojemu, będącemu w fatalnej kondycji okręgowi wyborczemu, a nie snuć fałszywe dywagacje na temat wyników wyborów. „To wszystko gadanie, gadanie, gadanie, ale bez żadnych działań i rezultatów. Smutne” – dodał amerykański prezydent-elekt, który zostanie zaprzysiężony na urząd prezydenta w najbliższy piątek.
John Lewis, reprezentujący lewicowe skrzydło Partii Demokratycznej, przez kilkadziesiąt lat aktywności na scenie politycznej dał się poznać jako obrońca praw obywatelskich i praw człowieka. W przeszłości wielokrotnie upominał się o prawa czarnoskórych mieszkańców USA, brał też między innymi udział w protestach przeciwko zaangażowaniu się USA w wojnę w Iraku.

(IAR)/TT/md/Siekaj, Fot. Dreamstime.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520