23 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

Deutsche Bank zapłaci ponad 250 milionów dolarów za złamanie embarga

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Deutsche Bank musi zapłacić 258 milionów dolarów za robienie interesów z objętymi amerykańskimi sankcjami krajami, takimi jak, Syria i Iran. Kary nałożyły Rezerwa Federalna i Departament Usług Finansowych stanu Nowy Jork.

Według tych instytucji, polityka i procedury Deutsche Banku nie były wystarczające, aby zapewnić zgodność działań ich biur poza Stanami Zjednoczonymi z amerykańskimi sankcjami. Dodatkowo największy niemiecki bank będzie musiał zgodzić się na niezależny nadzór oraz zwolnić sześciu pracowników zaangażowanych w proceder obchodzenia sankcji.
Według amerykańskich władz, Deutsche Bank zatuszował ponad 25 tysięcy transakcji wartych blisko 11 miliardów dolarów, aby obejść sankcje nałożone przez Waszyngton. Wśród klientów były firmy z Iranu, Libii, Birmy, Syrii i Sudanu.
W wydanym oświadczeniu Deutsche Bank wyraził zadowolenie z zakończenia tej sprawy. Podkreślił, że praktyki, za które został ukarany, ustały kilka lat temu i od tamtego czasu przerwano wszelkie interesy z firmami z państw objętych amerykańskimi sankcjami.

iar/afp + nytimes.com/kry/sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520