HomeCiekawostkiTechnologie

DeLorean powraca do przyszłości!

DeLorean powraca do przyszłości!

DeLorean to pojazd rozpoznawany dzięki filmowi „Powrót do przyszłości”. Po ponad 30 latach samochód ma szansę powrócić na rynek. Co zostanie zmienione?

 

DeLorean Motor Company od lat buduje model DMC12, ale jedynie na indywidualne zamówienia. Teraz ma to się zmienić. Jak deklaruje firma z Teksasu, może wyprodukować 300 takich samochodów w oparciu o oryginalne podzespoły. Część z nich zostanie jednak zmieniona.

 

Oryginalnie pojazd napędzany był 130-konnym jednostką V6 o pojemności 2,8 l. Wiadomo, że za napęd ma odpowiadać mocniejszy silnik, a niewykluczone, że pojawi się także odmiana elektryczna. Zmodernizowane ma zostać zawieszenie, a auto otrzyma m.in. większe koła. Pojazd ma kosztować około 100 tys. dolarów i trafi na rynek w 2017 roku.

 

Przypomnijmy, że produkcja DeLoreana ruszyła w 1981 roku. Początkowo zakładano, że samochód będzie kosztował 12 tys. dolarów. Ostatecznie DMC-12 sprzedawano jednak za 25 tys. dolarów, co skutecznie zawęziło grono klientów. Po roku, z powodu problemów finansowych, producent ogłosił bankructwo. Na rynek trafiło blisko 9000 egzemplarzy. Samochody, które przetrwały próbę czasu są łakomym kąskiem dla kolekcjonerów.

COMMENTS