HomePOLSKA

Czy wiceminister MSWiA oraz komendant wojewódzki zostaną odwołani? Tego chce PO

Czy wiceminister MSWiA oraz komendant wojewódzki zostaną odwołani? Tego chce PO

Czy wiceminister MSWiA oraz komendant wojewódzki zostaną odwołani? Tego chciałaby PO po ostatnich wydarzeniach związanych z donosami na ministra oraz słowami komendanta na antenie radia.

Nie milkną echa sprawy Jarosława Zielińskiego, wiceministra MSWiA. Jak informuje Polskie Radio Białystok, dzisiaj podczas konferencji prasowej w Sejmie, posłowie PO apelowali o dymisję jego oraz szefa podlaskiej policji, nadinsp. Daniela Kołnierowicza. Ma to związek z ostatnimi anonimowymi donosami na Zielińskiego napływającymi od mundurowych z m.in. Suwałki i Augustowa oraz ich upublicznieniem przez posłankę PO Bożenę Kamińską. Posłowie Platformy chcieliby także odwołania komendanta wojewódzkiego za słowa, które wypowiedział w kierunku Kamińskiej na antenie Radia 5.

 

Przypomnijmy. W listopadzie tego roku mundurowi poskarżyli się na wiceministra spraw wewnętrznych Bożenie Kamińskiej. A ona – ministrowi. Na posiedzeniu Sejmu 9 listopada upubliczniła treść listu od suwalskich policjantów wraz z pytaniami, które chcieli zadać ministrowi spraw wewnętrznych i administracji. Wywołało to burzę komentarzy i poskutkowało kontrolą suwalskiej komendy zleconą przez Komendę Główną Policji.

 

Do całej sprawy wmieszał się również szef podlaskiej policji, nadinsp. Daniel Kołnierowicz. Podczas audycji na antenie Radia 5 zaproponował słuchaczom konkurs na najlepszy anonim na posłankę Kamińską. – Jeżeli tak bardzo pani Kamińska lubuje się w używaniu anonimów, uważa, że to jest fair, to może ogłośmy na antenie konkurs na najlepszy anonim o pani Kamińskiej, o majątku, o podróżach służbowych, o działalności dotychczasowej. Proszę bardzo – mówił wówczas. Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący PO, skrytykował zachowanie Kołnierowicza i opisał jako skandaliczne oraz nakłaniające do ataku na kobietę będącą posłanką i obywatelką.

 

mck (aip)

COMMENTS