HomePOLSKA

Czy prezes wydawnictwa Ringer Axel Springer Polska, wydającego dziennik “Fakt”, powinien przeprosić?

Czy prezes wydawnictwa Ringer Axel Springer Polska, wydającego dziennik “Fakt”, powinien przeprosić?

Wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński zwrócił się do prezesa wydawnictwa Ringer Axel Springer Polska, wydającego dziennik “Fakt” o przeprosiny. Chodzi o publikacje dotyczące ułaskawienia mężczyzny skazanego za pedofilię, poprzez skrócenie mu zakazu zbliżania się do ofiary. Wnioskowały o to pełnoletnia już córka i partnerka, i to je powinien – zdaniem wiceministra – przeprosić prezes RASP.

W liście do Marka Dekana wiceminister napisał, że ich życie stało się “zabawką w rękach pracowników” podległych mu tytułów prasowych. Stwierdził też, że prezydent sprawuje funkcję publiczną i jego działalność podlega ocenom, ale “niedopuszczalne jest fałszowanie rzeczywistości i pomijanie lub marginalizowanie znaczenia tych jej elementów, które nie pasują do z góry przyjętej tezy”. Tak było – zdaniem wiceministra – w przypadku publikacji “Faktu”.

Wiceszef MSZ napisał również, że “krzywdą ofiar posłużono się przede wszystkim dla politycznych potrzeb pretendenta do funkcji Prezydenta RP”. Jak zwrócił uwagę Piotr Jabłoński, termin publikacji zbiegł się z finałem kampanii wyborczej.

IAR/Twitter/d mj/ w sk

COMMENTS