HomePOLSKA

Czy jeśli Rafał Trzaskowski wygra wybory prezydenckie, to będzie współpracował z rządem?

Czy jeśli Rafał Trzaskowski wygra wybory prezydenckie, to będzie współpracował z rządem?

Poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Kowal powiedział, że jeśli Rafał Trzaskowski wygra wybory prezydenckie, to będzie współpracował z rządem.

Paweł Kowal dodał na antenie Programu 1 Polskiego Radia, że współpraca ta będzie dotyczyła między innymi polityki międzynarodowej i obsady stanowisk. “Dla dobra wspólnego prezydent będzie wspierał każdy rząd na przykład w negocjacjach finansowych z instytucjami europejskimi. Będzie współpraca, uzgadnianie stanowisk. I tak powinno być w normalnym państwie” – zapewnił Paweł Kowal.

Poseł Koalicji Obywatelskiej dodał, że część państw, w których prezydent ma silną pozycję ustrojową, opiera swój system polityczny na zasadzie kohabitacji. “Na wspólnym działaniu różnych sił politycznych, w których jedna ma na przykład wpływ na rząd, a druga na prezydenta” – wyjaśnił Paweł Kowal.

Gość Programu 1 powiedział, że program wyborczy Rafała Trzaskowskiego powstaje w toku kampanii. Wyjaśnił, że jest to efektem późnej decyzji odnośnie startu prezydenta Warszawy w wyborach prezydenckich.

I tura wyborów zaplanowana jest na niedzielę 28 czerwca.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/PR1, wczesn./d Wj/w Siekaj

COMMENTS