32.5 C
Chicago
sobota, 22 czerwca, 2024

Cztery osoby nie żyją, ponad 140 tys. domów i firm bez prądu. Teksas nawiedziły gwałtowne burze

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Zgodnie z danymi PowerOutage.us – ponad 146 tys. gospodarstw domowych i firm w Teksasie pozostaje we wtorek bez prądu. Jest to skutek gwałtownych burz, które nawiedziły region pod koniec  ubiegłego tygodnia oraz w weekend.

Nocą z poniedziałku na wtorek prądu nie miało 150 tys. teksańskich domów i firm. Od rana stanowe agencje energetyczne pracują nad przywróceniem dostępu do sieci elektrycznej jak najwięcej z nich. Nadal jednak bez prądu pozostaje 146 tys. odbiorców.

To jednak wciąż znacznie mniej, niż w piątek, kiedy nad regionem szalały gwałtowne burze. Wówczas w Teksasie, Luizjanie i Mississippi prąd nie dotarł do prawie miliona domów i firm.

Gros awarii w Teksasie dotyczy obszaru metropolitalnego Houston, gdzie – jak raportuje teksańska firma energetyczna CenterPoint Energy – brakuje prądu u największej liczby klientów.

CenterPoint przywrócił w międzyczasie dostawy prądu do ponad 770 tys. domów i firm. Naprawy mają zakończyć się w środę wieczorem.

W wyniku gwałtownych burz w Teksasie zginęły co najmniej cztery osoby.

W ciągu ostatnich 24 godzin huraganowe burze wystąpiły także w Tennessee (31 tys. odciętych od prądu) i Nebrasce (12 tys. odciętych od prądu).

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520