32.5 C
Chicago
sobota, 22 czerwca, 2024

Ceny nieruchomości w Kalifornii biją historyczne rekordy. Przoduje San Francisco

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ceny domów w Kalifornii biją historyczne rekordy wyceny w dolarach amerykańskich. Mediana wolnostojącego domu w Złotym Stanie po raz pierwszy w historii przekroczyła w kwietniu 900 tys. dolarów. Zgodnie California Association of Realtors – to rekord stanu.

Średnia cena domu w Kalifornii wzrosła w kwietniu o 11,4 proc., skacząc do poziomu 904 210 dolarów.

Choć w warunkach wysokich stóp procentowych ceny nieruchomości powinny spadać (z uwagi na wysokie koszty kredytów i spadek popytu) zapasy mieszkaniowe są w Kalifornii ograniczone, co pozwala utrzymać ceny na wysokim poziomie, a nawet wytyczenie nowych poziomów. Stopy kredytów hipotecznych oscylują dziś wokół 7 proc.

Co więcej, rekordy cenowe odnotowały nawet te części stanu, które były dotąd uważane za „przystępne cenowo” – np. San Francisco. Pomimo spekulacji o exodusie ludności z San Francisco-Bay Area i kolapsu cen na tamtejszym rynku mieszkaniowym, region ten odnotował w kwietniu największy wzrost rok do roku – 15,5 proc.

W każdym innym regionie Złotego Stanu również odnotowano wzrost cen – za wyjątkiem Dalekiej Północy, gdzie ceny spadły o 5,2 proc.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520