27.4 C
Chicago
poniedziałek, 20 maja, 2024

Czechy/ Większość ankietowanych: Przyjęliśmy za dużo uchodźców z Ukrainy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Większość (58 proc.) Czechów uważa, że do ich kraju przybyło więcej uchodźców z Ukrainy, niż Czechy były stanie przyjąć. Około jednej trzeciej sądzi, że przyjęto odpowiednią liczbę uchodźców, a 5 proc. – że mniej niż należało. Wyniki sondażu opublikowało w poniedziałek Centrum Badań Opinii Publicznej (CVVM).

Osoby, które uważają, że kraj przyjął znacznie więcej uchodźców, niż był w stanie, to częściej osoby z wykształceniem podstawowym lub średnim bez matury, osoby niezadowolone ze swojego życia i niezadowolone z aktualnej sytuacji politycznej.

Czechów odpowiadających pozytywnie na pytania o integrację ukraińskich uchodźców jest o 9 pkt proc. więcej niż latem 2023 r. Obecnie pozytywnie ocenia ją 55 proc. respondentów. W aktualnym badaniu mniej więcej co dziesiąty uczestnik poparł możliwość stałego osiedlenia się ukraińskich uchodźców w Czechach. 28 proc. uważa, że państwo w ogóle nie powinno przyjmować uchodźców z Ukrainy.

CVVM zwrócił uwagę, że interesujące były odpowiedzi na pytanie o to, czy Ukraińcy są problemem dla Czech. Połowa respondentów odpowiedziała twierdząco. Dwie piąte postrzega sytuację odwrotnie. Gdy jednak pytano o sąsiadów Ukraińców mieszkających w tej samej miejscowości, odpowiedzi były bardziej przychylne – tylko jedna czwarta badanych uznała uchodźców z Ukrainy za problem.

MSW ogłosiło na początku kwietnia, że w Czechach znajduje około 339 000 Ukraińców, którym przyznano status uchodźców.

Z Pragi Piotr Górecki (PAP)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520