Cyberbezpieczeństwo to główne wyzwanie teraźniejszości

Cyberbezpieczeństwo to główne wyzwanie teraźniejszości

Wiceminister obrony narodowej Tomasz Zdzikot ocenił, że cyberbezpieczeństwo to jedno z głównych wyzwań w dzisiejszym świecie. Przedstawiciel resortu obrony narodowej wziął udział w jednym z paneli dyskusyjnych w Warszawie na polsko-amerykańskiej konferencji poświęconej tej tematyce.

Tomasz Zdzikot zgodził się również ze słowami premiera Mateusza Morawieckiego, który podczas otwarcia wydarzenia zaapelował do sojuszników Polski o zwiększenie wydatków na cyberbezpieczeństwo. Wiceszef MON uważa, że Polska ma w tym obszarze ogromną przewagę konkurencyjną. „Mamy jednych z najlepszych na świecie ekspertów, znakomitych cywilnych specjalistów, ale także żołnierzy, którzy co roku wygrywają europejskie i międzynarodowe konkursy oraz hackathony” – powiedział Tomasz Zdzikot. Ponadto zwrócił uwagę, że inwestycja w cyberbezpieczeństwo to szansa na szybszy rozwój gospodarczy dla Polski.

Wiceminister przypomniał, że NATO od 2014 roku, czyli od szczytu w Walii, traktuje cyberprzestrzeń jako obszar działalności militarnej. Obrona członków sojuszu dotyczy również ataków na systemy informatyczne danego kraju.

Głównym organizatorem dwudniowej konferencji “Nowa inicjatywa dla Polski – przyszły światowy lider w zabezpieczeniu czwartej rewolucji przemysłowej” jest amerykański think tank Atlantic Council. W wydarzeniu biorą udział między innymi przedstawiciele resortu obrony narodowej, ministerstwa cyfryzacji, a także eksperci w dziedzinach cyberbezpieczeństwa, IT, innowacji, obrony i polityki zagranicznej ze Stanów Zjednoczonych, Polski i krajów europejskich.

IAR/Dawid Grygorcewicz/asCOMMENTS

WORDPRESS: 0