17.2 C
niedziela, 5 maja, 2024

Cristiano Ronaldo zdobył dwie bramki w lidze saudyjskiej

Al-Nassr Rijad wygrało na wyjeździe 5:0 z Al-Adalah w 22. kolejce piłkarskiej ligi saudyjskiej. Cristiano Ronaldo zdobył dwie bramki i z 11. trafieniami awansował na piąte miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników.

Dzięki wygranej drużyna Portugalczyka traci do lidera Al-Ittihad, który zgromadził 53 punktów, tylko jedno „oczko”.

CR7 w 40. minucie otworzył wynik, wykorzystując rzut karny. Brazylijczyk Anderson Talisca, najlepszy strzelec ligi, strzelił drugą bramkę dla gości i asystował Cristiano w zdobyciu trzeciego gola (66.). Talisca kilkanaście minut później zapewnił drużynie Rudiego Garcii prowadzenie 4:0, a Ayman Yahya ustalił wynik w doliczonym czasie gry.

Ronaldo na koncie ma już jedenaście bramek i dwie asysty w dziewięciu meczach, które rozegrał w tych rozgrywkach. O pięć mniej niż jego kolega z drużyny Talisca, który zdobył szesnaście goli.(PAP)