5.5 C
Chicago
Friday, December 1, 2023

Coraz więcej przypadków zachorowań psów w USA na tajemniczy wirus układu oddechowego

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Właściciele psów są zaniepokojeni tajemniczą chorobą układu oddechowego, która pojawiła się nie tylko w Illinois, ale także w innych stanach. Weterynarze nie są pewni co ją powoduje. Doktor Kelly Cairns z Thrive Pet Healthcare i Chicago Veterinary Medical Association zwróciła uwagę na tę chorobę w ostatnich tygodniach.

 

Mówi, że niektóre psy wykazują niegroźnie wyglądające objawy jak kaszel, podczas gdy u innych pojawiają się symptomy potencjalnie zagrażające życiu. Wśród objawów tej choroby są także zmęczenie, zmniejszony apetyt i gorączka. “Wszystkie znane przyczyny infekcji górnych dróg oddechowych i zapalenia płuc u psów, które przetestowaliśmy, według mojej wiedzy, były negatywne” – powiedziała.

“Tak więc niektóre z typowych podejrzanych wirusów i bakterii, na które przeprowadziliśmy testy, nie są odpowiedzialne za tą tajemniczą chorobę” – zaznaczyła Cairns. Zaapelowała do właścicieli psów o spokój i zapewnienie swoim czworonogom odpowiedniej opieki w tym profilaktycznych szczepień.

Weterynarze w Oregonie od połowy sierpnia zgłosili ponad 200 przypadków tej tajemniczej choroby, która pojawiła się także w Illinois, Kolorado i New Hampshire.

 

BK