5.5 C
Chicago
Friday, December 1, 2023

Ze sklepów w paru stanach w tym w Illinois wycofano melony skażone salmonellą

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) oraz Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) wydały ostrzeżenie o możliwym zakażeniu salmonellą znajdującą się w melonach (cantaloupe). Illinois jest wśród stanów, w których odnotowano przypadki zachorowań po ich zjedzeniu.

 

Salmonella miała znajdować się w wycofanych ze sprzedaży, świeżych melonach Malichita, sprzedawanych między 16 a 23 października, a także obranych melonach z datą przydatności do spożycia między 27 a 31 października oraz w melonach Vinyard w mieszankach owocowych sprzedawanych między 30 października a 10 listopada w sklepach w Oklahomie.

Wycofane melony sprzedawano w stanach Arizona, Kalifornia, Maryland, New Jersey, Tennessee, Illinois, Iowa, Indiana, Kentucky, Michigan, Oklahoma, Wisconsin, Teksas, Floryda a także w Kanadzie. Jak dotąd FDA potwierdziło 43 zachorowania, 17 osób zostało hospitalizowanych.

Objawy zakażenia salmonellą pojawiają się od 12 do 72 godzin po zjedzeniu skażonej żywności i mogą się utrzymać od czterech do siedmiu dni. Objawy obejmują biegunkę, gorączkę i skurcze brzucha. Dzieci poniżej piątego roku życia, osoby starsze i osoby z osłabionym układem odpornościowym są bardziej narażone na powikłania wynikające z tej choroby.

 

BK