Rozkręca się akcja deportacji nielegalnych migrantów. Media informują o 300 osobach, które w ostatnim czasie wzięli na cel funkcjonariusze organów federalnych.
Z rozpowszechnionych komunikatów wyłania się dokładniejszy obraz weekendowej akcji ICE w pobliżu 99-tej i Commercial, o której już pisaliśmy. Z najnowszych informacji wynika, że brali w niej udział również agenci FBI, DEA, ATF, Border Patrol i U.S. Marshals. Na miejscu był również „car granic” Tom Homan i celebryta – dr Phil, który miał przesłuchiwać zatrzymanych.
JUST IN: The first arrest in Chicago with @RealTomHoman was a convicted sex offender and internet predator from Thailand.
For full live coverage of the operation, download the MeritTV app. pic.twitter.com/KEcphUWDDJ
— Dr. Phil (@DrPhil) January 27, 2025
Z relacji świadków wynika, że pytał ich między innymi o ich przeszłość deportacyjną i ewentualne zarzuty o molestowanie seksualne nieletnich.
Akcja ICE zaowocowała niecałym tysiącem zatrzymać w skali całego kraju. Blisko 30 procent tej liczby, to zatrzymania dokonane w Wietrznym Mieście.