21.8 C
Chicago
sobota, 25 maja, 2024

Co po ShotSpotter?

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W dalszym ciągu brak jasnych deklaracji burmistrza Chicago na temat dalszej współpracy z firmą operującą system ShotSpotter. Brandon Johnson w kampanii wyborczej zapowiadał nieprzedłużenie umowy, która wygasa w piątek.

W mocy pozostaje deklaracja burmistrza, który w kampanii wyborczej krytykował nie tylko działanie samego systemu, ale również koszty, jakie ponosi miasto z tytułu jego obsługi. W czasie kilku ostatnich konferencji prasowych nie wyjawił jak będą wyglądały jego kolejne kroki po wygaśnięciu umowy, co ma nastąpić w piątek.

Krytycy systemu przytaczają dane, które pokazują, że nie jest on nieomylny. W czasie jego funkcjonowania doszło do 40 tysięcy przypadków wadliwego zadziałania. Z drugiej strony, badania przeprowadzone przez instytucje federalne dowodzą, że ShotSpotter poprawnie wskazał miejsca gdzie padły strzały w 80 procent przypadków.

Obserwatorzy zastanawiają się również – co dalej. Przypominają, że miasto mierzy się z bezprecedensową falą przemocy, na którą trzeba stanowczo odpowiadać.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520