15 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Chwalił Hitlera, pisał o „luksusach w Auschwitz”. Kandydat na senatora wyrzucony z konwencji GOP

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Antysemicki kandydat na senatora, który pochlebnie wypowiadał się na temat Adolfa Hitlera, został w miniony weekend wyrzucony z konwencji Partii Republikańskiej w Kalifornii.

Patrick Little ubiega się o stanowisko piastowane w tej chwili przez Dianne Feinstein z Partii Demokratycznej, która walczy o piątą kadencję. Niedawno o kontrowersyjnym kandydacie zrobiło się głośno, ponieważ w jednym z sondażów znalazł się na drugim miejscu, tuż za urzędującą senator. Chęć głosownia na niego wyraziło 18% ankietowanych.

Little postuluje m.in. „ograniczenie żydowskiej reprezentacji w rządzie”. Na swoim blogu stwierdził kiedyś, że Hitler był „jednym z największych liderów w historii”. Pisał też, że nie ma dowodów na Holocaust. Według niego w Auschwitz były „sale koncertowe, baseny, boiska piłkarskie, lodziarnie i wiele innych luksusów”.

Matt Fleming, rzecznik kalifornijskiego oddziału GOP, podkreślił, że Little nigdy nie był aktywnym członkiem partii. Od jego wypowiedzi stanowczo się odciął i zaznaczył, że GOP potępia „antysemityzm i jakąkolwiek inną formę religijnej bigoterii”.

(hm)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520