31.5 C
Chicago
wtorek, 18 czerwca, 2024

Chorwacja: Mieszkańcy Dalmacji toczą bój z bezczelnymi turystami

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Mieszkańcy Dalmacji, rozciągającej się wzdłuż wybrzeża Adriatyku części Chorwacji, toczą bój z bezczelnymi turystami, również tymi, którzy w miastach prezentują się w strojach kąpielowych – podał w sobotę dziennik „Slobodna Dalmacija”.

Mieszkańców Splitu oburzyły dwie kobiety, które rozebrały się do kostiumów kąpielowych w środku miasta i zaczęły opalać się tak, jakby były na plaży. Media podkreśliły, że takie przypadki nie są odosobnione i Chorwaci od lat walczą z niewłaściwym zachowaniem turystów, zwłaszcza zagranicznych.

W związku z rozpoczynającym się sezonem turystycznym media przypomniały o najbardziej powszechnych „wybrykach podróżnych”, takich jak oddawanie moczu w miejscach publicznych, pijaństwo, wskakiwanie nago do morza czy opalanie się w nieprzeznaczonych do tego miejscach.
Dziennik podkreślił, że na Starym Mieście w Splicie obowiązuje całodobowy zakaz spożywania alkoholu.
W ostatnich dniach chorwackie media podały przykład Polaka, który oburzył się na opłatę za toaletę publiczną – wynoszącą 20 centów – i załatwił swoją potrzebę za rogiem budynku.
„Zadzwoniono do strażników miejskich, wyjaśniono sytuację i zaznaczono, że w pobliżu są kamery, które zarejestrowały scenę. Funkcjonariusze odpowiedzieli, że nie mają czasu. Czy naprawdę tak nisko upadliśmy, że tak nienormalne rzeczy są dla nas normalne?” – pyta retorycznie dziennik „Slobodna Dalmacija”.

Jakub Bawołek (PAP)

 

jbw/ fit/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520