32.5 C
Chicago
sobota, 22 czerwca, 2024

Chorwacja/ Do walki z plagą komarów zaangażowano… drony

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Położona w pobliżu Osijeka na wschodzie Chorwacji gmina Kneżevi Vinogradi włączyła do walki z plagą komarów drony. Władze lokalne podkreślają, że skuteczność nowej metody wynosi 100 proc. – poinformował w poniedziałek portal Klix.

Gmina znajduje się w pobliżu chronionych obszarów mokradeł nad Dunajem i Drawą. Mieszkańcy podkreślają, że – szczególnie po deszczu – nie mogą wychodzić z domów, ponieważ obecność insektów jest nie do zniesienia – zaznaczyły lokalne media.

„Dlatego w tym roku po konsultacjach z ekspertami zdecydowaliśmy się na kilka innowacyjnych rozwiązań i po raz pierwszy uwzględniliśmy drony. Pierwsze wyniki pokazują, że jesteśmy na dobrej drodze” – powiedział Vedran Kramarić, wójt gminy Kneżevi Vinogradi.
Zaangażowanie dronów do rozpylania środków przeciwko komarom kosztowało gminę 2 tys. euro. Dotychczas metoda wykazuje 100 proc. skuteczność. Do walki z plagą komarów drony wykorzystają również władze Osijeka i okolicznych miejscowości. Na cel ten przeznaczonych zostanie rekordowe 1,9 mln euro.
„W trakcie zabiegów larwobójczych będziemy znacząco wykorzystywać drony i to największa różnica w porównaniu z ubiegłym rokiem. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość wykorzystania na terenach trudno dostępnych” – wyjaśnił Dragan Vulin, zastępca burmistrza Osijeka.
W położonej na wschodzie Chorwacji żupanii planuje się również otworzenie specjalnego Centrum Zwalczania Komarów, na którego wyposażenie mają trafić najnowocześniejsze technologie zwalczania insektów.

Jakub Bawołek (PAP)

 

jbw/ mms/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520