Chiny: Radykalna decyzja! 10-milionowe miasto wstrzymuje sprzedaż leków na przeziębienie

Chiny: Radykalna decyzja! 10-milionowe miasto wstrzymuje sprzedaż leków na przeziębienie

10-milionowe miasto Hangzhou (czyt: han dżou) w Chinach wstrzymuje od dziś sprzedaż w aptekach leków na przeziębienie i ból gardła. O decyzji poinformował na swoich stronach internetowych chiński „Dziennik Ludowy”. Uznawana przez wielu internautów za radykalną decyzja, ma zmusić osoby z objawami grypy do szukania pomocy w szpitalach.

Władze Hangzhou chcą w ten sposób nakłonić osoby z objawami przeziębienia, grypy, bólu gardła lub gorączką, do natychmiastowego udania się do placówek służby zdrowia. Kolejne miasta wprowadzają ograniczenia związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się patogenu.

W Hongkongu od dziś obowiązuje 14-dniowa przymusowa kwarantanna w warunkach domowych dla osób, które przybywają z kontynentalnych Chin.

Jak informują hongkońskie media, wczoraj przed wprowadzeniem ograniczeń granicę z Hongkongiem przekroczyło 60 000 osób, dwukrotnie więcej niż we środę.

W graniczącym z Hongkongiem Shenzhen od dziś monitorowane jest ruch wszystkich pojazdów wjeżdżających i wyjeżdżających z miasta. Osoby, które samochodami chcą wjechać do Shenzhen muszą zgłosić to władzom miasta z co najmniej 24-godzinnym wyprzedzeniem.

Według chińskich mediów około 80 chińskich miast zdecydowało o wprowadzeniu dodatkowego monitoringu podróżnych.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Tomasz Sajewicz / Pekin /jf/kjCOMMENTS

WORDPRESS: 0