6.7 C
Chicago
sobota, 27 lutego, 2021

Chicago złożyło pozew przeciw administracji Trumpa w związku z brakiem zgody na zapisy do Obamacare

Popularne

Chicago złożyło pozew przeciw członkom administracji Donalda Trumpa. Powodem jest odmowa uruchomienia specjalnego okresu zapisów do ubezpieczenia zdrowotnego Obamacare podczas pandemii koronawirusa.

 

Pozew złożono w poniedziałek. Skierowano go przeciw federalnemu departamentowi zdrowia i opieki socjalnej, sekretarzowi zdrowia Alexowi   Azar, oraz centrum Medicare i Medicaid   wraz z jego dyrektorem. W dokumentach zaznaczono, że administracja prezydenta USA odmówiła uruchomienia dodatkowych zapisów po pojawieniu się pandemii. Tym samym pozbawiła ludzi możliwości skorzystania z ubezpieczenia zdrowotnego, gwarantującego im opiekę medyczną na wypadek zakażenia.

Władze Chicago zwróciły uwagę, że koronawirusa potwierdzono u ponad 2 milionów ludzi w USA, z czego blisko 120 tysięcy zmarło. W tego typu sytuacji kryzysowej rząd federalny zobowiązany jest do udzielenia pomocy obywatelom. Donald Trump początkowo rozważał uruchomienie dodatkowych zapisów do Affordable Care Act znanego jako Obamacare. W ostatniej chwili jednak wycofał swoją zgodę.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane