HomeUSAChicago

Chicago złożyło pozew przeciw administracji Trumpa w związku z brakiem zgody na zapisy do Obamacare

Chicago złożyło pozew przeciw administracji Trumpa w związku z brakiem zgody na zapisy do Obamacare

Chicago złożyło pozew przeciw członkom administracji Donalda Trumpa. Powodem jest odmowa uruchomienia specjalnego okresu zapisów do ubezpieczenia zdrowotnego Obamacare podczas pandemii koronawirusa.

 

Pozew złożono w poniedziałek. Skierowano go przeciw federalnemu departamentowi zdrowia i opieki socjalnej, sekretarzowi zdrowia Alexowi   Azar, oraz centrum Medicare i Medicaid   wraz z jego dyrektorem. W dokumentach zaznaczono, że administracja prezydenta USA odmówiła uruchomienia dodatkowych zapisów po pojawieniu się pandemii. Tym samym pozbawiła ludzi możliwości skorzystania z ubezpieczenia zdrowotnego, gwarantującego im opiekę medyczną na wypadek zakażenia.

Władze Chicago zwróciły uwagę, że koronawirusa potwierdzono u ponad 2 milionów ludzi w USA, z czego blisko 120 tysięcy zmarło. W tego typu sytuacji kryzysowej rząd federalny zobowiązany jest do udzielenia pomocy obywatelom. Donald Trump początkowo rozważał uruchomienie dodatkowych zapisów do Affordable Care Act znanego jako Obamacare. W ostatniej chwili jednak wycofał swoją zgodę.

 

BK

COMMENTS