W Chicago rośnie cena benzyny. Na niektórych stacjach trzeba płacić 3 dolary za galon

W Chicago rośnie cena benzyny. Na niektórych stacjach trzeba płacić 3 dolary za galon

Cena benzyny latem może wzrosnąć nawet o 14 procent w porównaniu do ubiegłego roku. We wtorek baryłka ropy na giełdach kosztowała ponad 71 dolarów.

 

W dodatku napięta sytuacja geopolityczna na świecie, niższe wydobycie ropy naftowej w niektórych krajach oraz wzmocnienie sojuszu OPEC z Rosją powodują, że ropa jest najdroższa od ponad trzech lat. W czwartek wieczorem w Chicago za galon tzw. benzyny regularnej kierowcy musieli już płacić 3 dolary między innymi w dzielnicach Avondale i River North. To najwyższa cena notowana w naszym mieście od 2015 roku. Analityk GasBuddy, Patrick Dehaan nie ma dla nas dobrych informacji. Przewiduje, że latem cena paliwa może przekroczyć 3 dolary. Zapewnia jednak, że wzrost nie będzie tak gwałtowny jak w 2008 roku kiedy to galon benzyny regularnej w Chicago kosztował 4.50 dol. Jednak planując tegoroczne wakacje musimy się liczyć z większymi wydatkami na paliwo.

 

BK

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0