-0.6 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

CBP zamyka jedno z przejść granicznych w Arizonie. Celnicy pomogą Straży Granicznej na pustyni

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Przejście graniczne w Lukeville w Arizonie zostanie tymczasowo zamknięte z uwagi na natłok nielegalnych imigrantów, którzy przekraczają południową granicę Stanów Zjednoczonych w tym stanie. Celnicy z U.S. Customs and Border Protection (CBP) zostaną oddelegowania do pomocy Straży Granicznej przy patrolowaniu pogranicza.

CBP ogłosiło w piątek, że począwszy od poniedziałku, 4 grudnia, przejście graniczne na granicy USA-Meksyk w Lukeville w Arizonie zostanie tymczasowo zamknięte z uwagi na powstanie w okolicy szlaków masowej, nielegalnej migracji.

Obszar wokół tego pustynnego przejścia granicznego stał się w ostatnich miesiącach głównym szlakiem migracyjnym, przez który przemytnicy przerzucają ludzi z tak odległych krajów jak Senegal, Indie i Chiny. Większość z nich przedostaje się do USA na zachód od Lukeville przez luki w murze, a następnie kieruje się na wschód w stronę oficjalnego przejścia granicznego, aby poddać się pierwszym agentom, których zobaczą, aby następnie złożyć wniosek o azyl.

Nie jest jasne, jak długo przejście pozostanie zamknięte.

Wyłączenie z działania pieszo-samochodowego przejścia granicznego wywołało sprzeciw władz stanowych. Senatorowie i gubernator Arizony nazwali decyzję „niedopuszczalną”. Wezwali do mocniejszych działań w tej sprawie rząd federalny.

„To niedopuszczalne rozstrzygnięcie, które zagraża bezpieczeństwu naszych społeczności i szkodzi naszej gospodarce, zakłócając handel i turystykę” – powiedzieli we wspólnym oświadczeniu senatorowie z Arizony Mark Kelly i Kyrsten Sinema wraz z gubernator stanu Katie Hobbs. „Rząd federalny musi działać szybko, aby utrzymać operacje w portach wjazdowych, przejąć kontrolę nad granicą, zapewnić bezpieczeństwo społecznościom Arizony i zapewnić humanitarne traktowanie migrantów”.

Red. JŁ

(Źródło: The Guardian)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520