HomePOLSKA

CBA zatrzymało prezesa Orlenu za czasów Tuska. Miliony strat

CBA zatrzymało prezesa Orlenu za czasów Tuska. Miliony strat

Były prezes zarządu PKN Orlen S.A. – Jacek Krawiec i dwóch byłych dyrektorów koncernu zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik powiedziała IAR, że zatrzymań dokonano w związku z podejrzeniem poważnej niegospodarności na szkodę PKN Orlen S.A. Wstępne ustalenia wskazują na wielomilionowe straty. „Przeprowadzone w dniu dzisiejszym zatrzymania to efekt wielowątkowego śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi dotyczącego przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu oraz przestępstw karno-skarbowych” – powiedziała Ewa Bialik.

Kontrola procedur podejmowania i realizacji decyzji dotyczących rozporządzania mieniem, w zakresie umów na wybrane usługi, zlecane przez Polski Koncern Naftowy Orlen była prowadzona w dniach 17 stycznia – 28 grudnia 2017 roku.

Nadzór nad śledztwem sprawuje Prokuratura Regionalna w Łodzi.

PKN Orlen współpracuje z właściwymi organami w celu całkowitego wyjaśnienia spraw związanych z działalnością byłego prezesa – poinformowała spółka w oświadczeniu.

IAR/PK/CBA/mt/as

COMMENTS