HomePOLSKA

CBA zatrzymało kolejne dwie osoby w sprawie GetBack-u

CBA zatrzymało kolejne dwie osoby w sprawie GetBack-u

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejne dwie osoby związane z aferą GetBack. Zatrzymani to jeden z dyrektorów w spółce GetBack SA oraz prezes spółki Polski Dom Maklerski – mówi Piotr Kaczorek z CBA. Zatrzymani zostaną przewiezieni do prokuratury i tam usłyszą zarzuty.

“Czynności trwają, agenci CBA przeszukują warszawskie mieszkanie zatrzymanego prezesa i podwarszawskie mieszkanie dyrektora GetBacku” – powiedział. Zaznaczył, że CBA intensywnie pracowało w tym śledztwie, przesłuchano kilkadziesiąt osób, urzędników KNF, pracowników spółki, zabezpieczono komputery i “tony dokumentów”.

To kolejne zatrzymania. 16 czerwca agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali na warszawskim lotnisku Okęcie byłego szefa spółki GetBack Konrada K.

Śledztwo w sprawie GetBack prowadzone jest przez delegaturę CBA w Warszawie pod nadzorem prokuratury i dotyczy wyrządzenia szkody majątkowej o wielkich rozmiarach w obrocie gospodarczym na szkodę spółki GetBack, wyprowadzania pieniędzy ze spółki w celu osiągnięcia korzyści osobistych i ukrywania dowodów. Sprawa obejmuje także przestępstwa manipulacji instrumentami finansowymi i podawanie do publicznej wiadomości nieprawdy o działaniach spółki.

Spółka GetBack powstała w roku 2012, za rządów PO-PSL. Zajmuje się ona zarządzaniem wierzytelnościami. Pod koniec września 2017 roku spółka wykazała około 180 milionów złotych zysku, a po trzech miesiącach – miliard trzysta milionów złotych straty.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Katarzyna Ingram/kano

COMMENTS