22.2 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Burmistrz Dallas spotkał się z konsulem Ukrainy. Konsul apeluje do amerykańskich firm

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Burmistrz Dallas Eric Johnson spotkał się w poniedziałek z ukraińskim konsulem generalnym, aby porozmawiać o możliwościach miasta w zakresie pomocy uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy.

Wspierając Ukrainę, Rada Miejska Dallas jednogłośnie zatwierdziła środek mający na celu zerwanie partnerstwa z jej siostrzanym miastem w Rosji.

Konsul Generalny Ukrainy Witalij Tarasiuk mówi, iż miejscowi są gotowi pomóc każdemu przybyszowi, uciekającemu przed wojną z Ukrainy. Refugee Services of Texas spodziewa się, że 3%-5% [spośród tych, którzy przyjadą do USA – red.] uchodźców trafił właśnie do Dallas.

Burmistrz Johnson oferuje swoje wsparcie także w innych aspektach. Na spotkaniu z konsulem omawiano także kwestię, w jaki inny sposób miasto może pomóc Ukrainie.

Witalij Tarasiuk jest szefem nowo utworzonego konsulatu Ukrainy w Houston. Biuro zostało otwarte w grudniu ubiegłego roku przed rozpoczęciem konfliktu. Tarasiuk nakłania firmy w północnym Teksasie do zerwania wszelkich powiązań finansowych z Rosją. Wywołał nawet jedną firmę z nazwy – dobrze znanego producenta wyrobów papierniczych.

„Podobnie jak firma, Kimberly Clarke. Wstrzymują przyszłe inwestycje, ale nadal prowadzą bieżące operacje, a my zachęcamy firmy do całkowitego zerwania współpracy przynajmniej do końca agresji” – powiedział.

W zeszłym tygodniu prezydent Joe Biden ogłosił, że w nadchodzących miesiącach Stany Zjednoczone przyjmą około 100 000 ukraińskich uchodźców. Refugee Services of Texas spodziewa się w najbliższym czasie przyjazdu około 3000.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520