21.7 C
Chicago
piątek, 14 czerwca, 2024

Biden grozi pogranicznikom. Abbot: Nie przejmujcie się, dam wam pracę

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Gubernator Teksasu Greg Abbott oświadczył, że jeśli którykolwiek z agentów U.S. Border Patrol oraz U.S. Customs and Border Protection doświadczy represji, w związku z twierdzeniem, że „biczował haitańskich migrantów na granicy”, którzy w ostatnich miesiącach próbowali dostać się do Stanów Zjednoczonych – taki agent otrzyma od Abbota pracę.

Konni pogranicznicy zostali oskarżeni we wrześniu ub.r. o „biczowanie migrantów” szpicrutami, aby udaremnić ich przedostanie się na teren USA. Demokratyczni prawodawcy stwierdzili wtedy, że agenci zaganiali migrantów jak bydło. Sześć miesięcy po oskarżeniu sprawa nie została wyjaśniona.

„Jeśli zostaną podjęte jakiekolwiek niekorzystne działania przeciwko tym agentom straży granicznej, którzy wykonywali swoje obowiązki, aby zabezpieczyć granicę, Teksas zaoferuje im pracę” – napisał na Twitterze Abbott, dodając, że „powinni być chwaleni, a nie prześladowani”.

Jest to pośrednia odpowiedź na groźby prezydenta Joe Bidena względem pograniczników. Zapowiedział on wcześniej konsekwencje dla tych, którzy rzekomo biczowali migrantów.

„Obiecuję, ci ludzie zapłacą” – powiedział Biden, odnosząc się do frontowych agentów Border Patrol. „Teraz toczy się śledztwo i będą konsekwencje. Będą konsekwencje”.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520