32.5 C
Chicago
sobota, 22 czerwca, 2024

Brazylia/ Na zalanych powodzią ulicach pojawiły się piranie i kajmany

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Utrzymujące się na południu Brazylii opady deszczu i powódź w stanie Rio Grande do Sul przyczyniły się do pojawienia się na zalanych ulicach miast tego regionu drapieżnych zwierząt: piranii oraz kajmanów

Władze stanowe potwierdziły do poniedziałkowego popołudnia zgon 157 osób na skutek kataklizmu. Sprecyzowały, że w dalszym ciągu poszukiwanych jest 88 osób zaginionych podczas trwającej od początku maja powodzi.

Wysoki poziom wody w dalszym ciągu utrzymuje się wraz z opadami, które doprowadziły do wylania wielu lokalnych rzek. Jedną z nich jest Guaiba, która wystąpiła z brzegów zalewając ulice aglomeracji Porto Alegre, stolicy stanu Rio Grande do Sul.
W związku z kataklizmem konieczna była ewakuacja ponad pół miliona mieszkańców południowej części Brazylii.
Tymczasem, jak podała telewizja Globo, podczas akcji ratowniczej potwierdzono, że w miejscu ludzkich skupisk wraz z wodą z wezbranych rzek pojawiły się kajmany z gatunku żakare.
„Jakby jeszcze było mało powodzi, to w Eldorado do Sul pojawiły się żakare” – napisała w mediach społecznościowych grupa ratowników z brazylijskiego miasta.
Innym zagrożeniem stały się też piranie. Obecność tego drapieżnego gatunku ryb, jak podała TV Globo, potwierdzono na kilku ulicach zalanego wodą miasta Porto Alegre.
W poniedziałek obrona cywilna przekazała też komunikat z potwierdzeniem wścieklizny wśród nietoperzy w aglomeracji Brasilii, stolicy kraju, w centrum Brazylii. Wydano komunikat z wezwaniem do informowania lokalnych władz o znalezionych na ulicy w ciągu dnia nietoperzy i ostrzeżeniem, aby ich nie dotykać.
Sprecyzowano, że gatunek ten nie atakuje innych zwierząt i ludzi, lecz okazy znalezione w ciągu dnia mogą być chore na wściekliznę i przenosić tę groźną chorobę.

 

Marcin Zatyka (PAP)

 

zat/ kar/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520