32.5 C
Chicago
sobota, 22 czerwca, 2024

Koniec z parkowaniem na poboczu autostrady przy O’Hare. Kierowcy będą dostawać mandaty

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Koniec z parkowaniem na poboczu w rejonie O’Hare. Za zatrzymywanie się na drodze dojazdowej na chicagowskie lotnisko może grozić mandat w wysokości 100 dolarów.

 

Kierowcy nie unikną kary gdyż zamontowane mają być kamery, które będą wyłapywać łamiących te przepisy. Do tej osoby odbierające bliskich czy znajomych z O’Hare czekały na przylot samolotu na poboczu autostrad I-190 i I-90. Zdaniem policji stwarzało to zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Dlatego ustawodawcy Illinois uchwalili przepisy zabraniające kierowcom zatrzymywania pojazdów na poboczu drogi w promieniu pół mili od O’Hare. Nowe przepisy zobowiązują Illinois Tollway Authority do zainstalowania automatycznych kamer bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym rejonie. „O’Hare jest jednym z najbardziej ruchliwych lotnisk w kraju” –  powiedział przewodniczący Senatu stanowego, Don Harmon.

Demokrata z Oak Park, zaznaczył w wydanym oświadczeniu, że przy tysiącach samochodów przejeżdżających codziennie w pobliżu tego największego, chicagowskiego lotniska, utrudnienia na jezdni stanowią zagrożenie dla kierowców, pasażerów i pieszych.

Nowe przepisy są efektem współpracy polityków partii demokratycznej i republikańskiej. Projekt przedstawił wcześniej republikański kongresman Brad Stephens z Rosemont. „Inicjatywa ta jest proaktywnym środkiem mającym na celu zapewnienie bezpieczeństwa kierowcom na autostradach I- 190 i I-90 w pobliżu wjazdu na lotnisko O’Hare. Kierowcy parkowali na poboczach tych dróg w oczekiwaniu na przylot podróżnych, zamiast korzystać z dogodnie zlokalizowanych parkingów na terenie lotniska” – powiedział Stephens.

House Bill 5408 został zatwierdzony przez stanowy Senat głosami 50-5 i Izbę Reprezentantów 106-1, a teraz trafi na biurko gubernatora J.B. Pritzkera. Lotnisko O’Hare oferuje bezpłatny parkingiem przy 560 N. Bessie Coleman Drive i Kiss n’ Fly przy Multi-Modal Facility. Oferuje też odbiór i dowóz na terminale lotniska. Można ponadto korzystać z parkingu na którym opłata za godzinę wynosi 3 dolary.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520