32.4 C
Chicago
sobota, 22 czerwca, 2024

Pogodowy armageddon w Gnieźnie. Od wtorku liczenie strat i sprzątanie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

www.strony.us - Strony Internetowe, Strony Internetowe Chicago Floryda, Pozycjonowanie, Pozycjonowanie stronwww, Pozycjonowanie Stron Chicago Floryda, Reklama Chicago

We wtorek rozpocznie się szacowanie strat i sprzątanie miasta po nawałnicy i gradobiciu, jakie wystąpiły w poniedziałek w wielkopolskim Gnieźnie – poinformował tamtejszy magistrat po posiedzeniu sztabu kryzysowego. Urząd zapewnił, że dostawy wody do picia dla mieszkańców nie są zagrożone.

Burza połączona z intensywnymi opadami deszczu i gradu, przeszła nad Gnieznem około południa. Na zdjęciach publikowanych m.in. przez lokalne redakcje i mieszkańców w mediach społecznościowych widać ulice miasta, które są białe od gradu. Z powodu intensywnych opadów wiele ulic i budynków, w tym szpital, zostało zalanych.

W przesłanym PAP po posiedzeniu sztabu kryzysowego komunikacie, gnieźnieński magistrat poinformował, że do godz. 17 straż pożarna miała do zweryfikowania 270 zgłoszeń związanych z usunięciem skutków nawałnicy. „Nie ma zagrożenia, jeżeli chodzi o wodę pitną, czy do użytku w gospodarstwach domowych. Nie nastąpi także przerwa w dostawie ciepła” – zaznaczono w informacji.
W komunikacie podano, że szacowanie strat spowodowanych nawałnicą rozpocznie się we wtorek, a prezydent Gniezna powołał w tym celu zespół, na którego czele stanął sekretarz Urzędu Miejskiego Tomasz Gadziński. „Pracownicy Urzędu Miejskiego oraz Starostwa Powiatowego w ciągu kilku najbliższych dni dokonają wizji lokalnej i ocenią poziom strat na drogach gminnych i powiatowych” – dodano.
W wyniku gwałtownych opadów i gradobicia, do wtorkowego popołudnia będzie zamknięty przejazd zalaną obecnie ul. Pod Trzema Mostami. Także z powodu usuwania skutków nawałnicy nieczynna będzie filia Żłobka Miejskiego oraz Zespół Szkół Ekonomicznych i Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3.
Gnieźnieński park miejski jest obecnie zamknięty dla mieszkańców. W komunikacie magistratu podano, że zalane wodą alejki parkowe mogą być niebezpieczne dla spacerowiczów. „Ta sama sytuacja tyczy się cmentarzy – ich zarządcy proszą o ograniczenie wizyt do niezbędnego minimum” – podkreślono w informacji.
Magistrat podał, że przez kilka najbliższych dni gnieźnieńską policję w patrolowaniu miasta wesprą funkcjonariusze skierowani przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu. Z kolei w akcji sprzątania miasta wezmą udział żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i harcerze.
„Uprasza się mieszkańców o szczególną ostrożność przy ponownym uruchamianiu prądu, szczególnie w miejscach, gdzie nastąpiło zalanie skrzynek elektrycznych” – zaapelowano w komunikacie.
Z kolei gnieźnieńska policja zaapelowała do mieszkańców, by dopilnowali, aby dzieci i młodzież nie wchodziły do parków. Funkcjonariusze poinformowali również, że kierowcy mogą odebrać utracone tablice rejestracyjne, przyniesione na gnieźnieńską komendę przez mieszkańców miasta.(PAP)

 

autorzy: Szymon Kiepel, Anna Jowsa

 

szk/ ajw/ jann/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520