HomePILNE

Bon turystyczny w rękach… Grodzkiego?

Bon turystyczny w rękach… Grodzkiego?

Wicemarszałek Senatu Marek Pęk z Prawa i Sprawiedliwości zaapelował do marszałka izby Tomasza Grodzkiego o przedłużenie zaplanowanego na przyszły tydzień posiedzenia w celu przyjęcia ustawy o bonie turystycznym. W przyszłym tygodniu projektem w tej sprawie ma zająć się Sejm.
Uruchomienie bonu turystycznego zapowiedział w sobotę ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda. Zaapelował do Senatu, by izba – tu cytat – “zaraz po tym, jak ustawę przyjmie Sejm, nie zwlekała 30 dni, tylko jak najszybciej podjęła nad nią pracę”.
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki powiedział, że nie będzie wpisywał się w obietnice wyborcze prezydenta Andrzej Dudy ani żadnego innego kandydata. Dodał, że izba nigdy nie wpisze się w ekspres legislacyjny Sejmu, ponieważ “nie ma on nic wspólnego ze stanowieniem dobrego prawa dla Polaków”. Wicemarszałek Senatu Marek Pęk z PiS mówi, że postawa Tomasza Grodzkiego pokazuje, co się dzieje w sytuacji, gdy władza trafia w ręce opozycji. Stwierdził, że Senat służby obecnie opozycji do walk z rządem i utrudniania sprawowania władzy prezydentowi, który jest elementem dobrej zmiany i współdziałania, które przynosi pożytek Polsce.
Posiedzenie Sejmu zaplanowano na 19 czerwca. Posiedzenie Senatu – na 17 i 18 czerwca.
Bon turystyczny ma wynieść 500 złotych na każde dziecko. Rodzice będą mogli go przeznaczyć wyłącznie na potrzeby wypoczynku krajowego.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Fabisiak/i jf/w hm

COMMENTS