HomePOLSKA

Bon turystyczny problematyczny? Pół miliona osób może mieć kłopoty z wygenerowaniem bonu turystycznego. Brak zakładki w PUE ZUS

Bon turystyczny problematyczny? Pół miliona osób może mieć kłopoty z wygenerowaniem bonu turystycznego. Brak zakładki w PUE ZUS

Bon turystyczny to świadczenie, które ma podreperować polską branże turystyczną, która znacząco ucierpiała na pandemii koronawirusa. Jak się okazuje z wygenerowaniem bonu turystycznego może mieć kłopoty nawet pół miliona osób. Problemy związane są m.in. z faktem, że część rodziców w ogóle nie posiada w PUE ZUS zakładki “Polski Bon Turystyczny”.

 

Polski bon turystyczny to ratunek dla polskiej turystyki. Świadczenie zostało przyznane automatycznie wszystkim rodzicom, którzy pobierają świadczenie Rodzina 500 plus. Wysokość bonu turystycznego to dodatkowe 500 złotych, które w formie bezgotówkowej można wydać w obiektach turystycznych, czy zapłacić za niektóre atrakcje, jakie proponuje krajowa turystyka.

 

Mimo tego, że wakacje 2020 już się skończyły to do tej pory wciąż wiele osób ma problemy z wygenerowaniem bonu turystycznego. Aby wygenerować bon turystyczny należy skorzystać z platformy PUE ZUS, można to zrobić korzystając z:

 

 

    • profilu zaufanego,

 

    • bankowości elektronicznej.

 

 

Jak wynika z danych resortu rodziny do tej pory bon turystyczny wygenerowało 6,342 mln osób.

 

Niestety nie wszystkim udało się bon turystyczny wygenerować. Jak pisze serwis money.pl do uprawnienia pobierania bonu turystycznego jest około 6,8 mln osób. Do tej pory świadczenia nie wygenerowało zatem blisko pół miliona uprawnionych. Pojawiają się głosy, że wygenerowanie polskiego bonu turystycznego może być problematyczne. Część z rodziców nie posiada w PUE ZUS zakładki “Polski Bon Turystyczny”.

 

Jak informuje serwis innpoland.pl w chwili próby rozwiązania problemu dochodzi do paradoksu. Infolinia bonu ma odsyłać do ZUS-u, a ten z kolei odsyła do Polskiej Organizacji Turystycznej, będącej operatorem bonu. Ta jednak tłumaczy, że nie może przetwarzać danych osobowych i zatacza się błędne koło. Jak pisze money.pl POT w chwili obecnej ma wiele wniosków z prośbą o realizację zgłoszenia, jednak urzędnicy na ich realizację mają zgodnie z prawem 30 dni.

 

Źródło: money.pl, innpoland.pl.

 

TK AIP

COMMENTS