HomeMazowieckie

Bogate obchody Dnia Niepodległości w Warszawie

Bogate obchody Dnia Niepodległości w Warszawie

Apel Poległych na Placu Piłsudskiego, Piknik Historyczny na Krakowskim Przedmieściu, Bieg Niepodległości czy parada motocyklowa. Dodatkowo 12 zgromadzeń, w tym Marsz Niepodległości.

Tak będą wyglądać tegoroczne obchody Dnia Niepodległości w stolicy. Nagromadzenie imprez oznaczać będzie utrudnienia w ruchu.

Lista zgromadzeń nie jest jeszcze zamknięta, bo wnioski rejestracyjne będą przyjmowane do jutra do północy. Wiadomo jednak, że obchody Dnia Niepodległości jak co roku odbywać się będą przede wszystkim w Śródmieściu – powiedziała dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego miasta stołecznego Warszawy, Ewa Gawor: “Z Placu Trzech Krzyży przed Sejm przejdzie grupa religijna, na Placu Zamkowym zarejestrowano zgromadzenie Komitetu Obrony Demokracji” – powiedziała Ewa Gawor. “Najbardziej liczną inicjatywę zgłosiło stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Pochód odbywać się będzie Alejami Jerozolimskimi i Mostem Poniatowskiego do Stadionu Narodowego. Mamy zgłoszony też marsz antyfaszystowski oraz dwa zgromadzenia przed pomnikiem Romana Dmowskiego” – wyliczała dyrektor Biura Bezpieczeństwa.

Michał Domaradzki ze stołecznego Biura Polityki Mobilności i Transportu zapowiada, że pierwsze zmiany w organizacji ruchu będą dokonywane jutro. Utrudnienia dotyczyć będą nie tylko zamkniętych ulic, ale też zamkniętych stref parkingowych. “Apeluję do mieszkańców miasta i uczestników rożnych uroczystości o to, by nie jeździli i nie parkowali na pamięć” – powiedział Michał Domaradzki. “Należy uważnie analizować znaki, szczególnie, że w niektórych miejscach pojawią się oznakowania dotyczące możliwości odholowania pojazdu. Wyłączone z parkowania będą między innymi parkingi: przy Dowództwie Garnizonu Warszawa, przed Galerią Zachęta, Placem Teatralnym czy wzdłuż ulicy Królewskiej od Marszałkowskiej do Traktu Królewskiego” – zaznaczył Michał Domaradzki.

Liczne uroczystości z okazji Dnia Niepodległości spowodują także duże zmiany w działaniu komunikacji miejskiej. Szczegółowe informacje będą aktualizowane na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) / Michał Fedusio/Siekaj

COMMENTS