HomeUSAFloryda

Boeing 737 Max z pasażerami startuje dzisiaj z Miami

Boeing 737 Max z pasażerami startuje dzisiaj z Miami

We wtorek o godzinie 10:32 linie American Airlines po raz pierwszy od prawie dwóch lat wykonały lot samolotem Boeing 737 Max wraz z pasażerami z międzynarodowego lotniska w Miami. Cel: lotnisko LaGuardia w Nowym Jorku.Boeing 737 Max został uziemiony na całym świecie w marcu 2019 roku po tym, jak uczestniczył w dwóch śmiertelnych wypadkach w Indonezji i Etiopii, w których zginęło 346 osób.

Później okazało się, że piloci obu lotów mieli problemy z automatycznym systemem sterowania lotem, który uruchomił się nieumyślnie.

Linia lotnicza przeprowadziła krótki lot próbny z międzynarodowego lotniska w Miami na początku tego miesiąca, ale we wtorek był to pierwszy lot z pasażerami od czasu wejścia na mieliznę.

„Ten samolot został sprawdzony od góry do dołu i jesteśmy przekonani, że jest gotowy do lotu” – powiedział prezes American Airlines Robert Isom podczas konferencji prasowej przed odlotem.
Rzeczniczka linii lotniczych mówi, że około 100 pasażerów zostało zarezerwowanych na wtorkowy lot.

W zeszłym miesiącu amerykańscy urzędnicy ds. Bezpieczeństwa zatwierdzili zmiany wprowadzone przez Boeinga w systemie kontroli lotu w samolocie. Od tego czasu linie lotnicze w Brazylii i Meksyku wykonały dziesiątki lotów tymi samolotami.

„Teraz, gdy został ponownie certyfikowany i jesteśmy przekonani, że bezpieczeństwo było sprawą najwyższej wagi, samolot jest gotowy do lotu” – powiedział Isom.

American Airlines rozpoczną tylko ten jeden lot w obie strony i zaczną rozszerzać ich wykorzystanie w przyszłym tygodniu. United twierdzi, że zacznie latać 737’s ponownie w lutym, a Southwest Airlines zapowiada, że zaczną latać tymi samolotami w drugim kwartale 2021 roku.
JK

COMMENTS