13.9 C
Chicago
wtorek, 28 maja, 2024

Błaszczak: „Niewidzialne” dla rosyjskich systemów samoloty dadzą nam przewagę

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Minister obrony Mariusz Błaszczak powiedział, że polskie siły powietrzne zyskają przewagę nad innymi po zakupie amerykańskich myśliwców F-35.

W rozmowie z radiową Trójką szef MON podkreślił, że samoloty te są „niewidzialne” dla rosyjskich systemów obrony przeciwlotniczej. Dają więc przewagę polskiemu lotnictwu i będą odstraszać ewentualnego agresora.

Mariusz Błaszczak nie zgodził się z opinią, że zakup tych samolotów pochłonie środki na modernizację innych rodzajów broni. Podkreślił, że środki te są wystarczające. „Stworzyłem podstawy finansowe i formalno-prawne do zdynamizowania procesu zakupu, modernizacji sprzętu Wojska Polskiego, przyjąłem plan modernizacji technicznej do 2026 roku, a teraz pracuję nad perspektywą 15-letnią” – oświadczył minister obrony. „To jest zgodne z zasadami NATO-wskimi i jeszcze jesienią taki plan zostanie stworzony. Ten do 2026 roku jest już rekordowy, jeżeli chodzi o zakupy dla wojska. Opiewa na 185 miliardów złotych” – dodał Mariusz Błaszczak.

Szef MON powiedział, że negocjuje teraz cenę samolotów F-35. Wczoraj rozmawiał z szefem amerykańskiej agencji, zajmującej się sprzedażą sprzętu wojskowego.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/PR3/Siekaj/wk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520