22.6 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Biegaczka stanęła oko w oko z rozjuszoną niedźwiedzicą. Wstrząsające nagranie [VIDEO]

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Biegaczka z Kalifornii cudem uniknęła śmierci stając oko w oko z niedźwiedzicą i jej młodymi. W czasie przemierzania szlaku natknęła się na trzy osobniki, szarżujące w jej stronę. Wykorzystała niemal wszystkie książkowe sztuczki, aby odstraszyć zwierzęta, ale nic nie działało. Na szczęście zjawił się tam inny człowiek, dzięki czemu razem odstraszyli zaniepokojoną niedźwiedzicę. Sytuacja została nagrana.

Do zdarzenia doszło 8 listopada na szlaku turystycznym w Sierra Madre w Kalifornii. Biegaczka Laura Gold napotkała tam podczas joggingu trzy niedźwiedzie brunatne – matkę oraz dwójkę młodych.

„Kiedy samotnie biegałam po szlaku, byłam około 5 cali od uderzenia w mamę niedźwiedzia po skręceniu w ciasny ślepy zaułek” – napisała biegaczka w poście na Instagramie. „Aby jej nie uderzyć, zatrzymałem się tak szybko, jak tylko mogłem i prawie zsunąłem się z góry”.

Kobieta wiedziała, jak ma się zachować w takiej sytuacji. Cofnęła się i zaczęła wydawać odgłosy, aby odstraszyć niedźwiedzie. Żaden z podręcznikowych sposobów nie działał, a sytuacja stawała się coraz groźniejsza. Gold użyła wszystkich książkowych sztuczek, za wyjątkiem gazu na niedźwiedzie, próbując zmusić zwierzęta do ucieczki.

Na jej szczęście w pobliżu znajdował się inny człowiek, który pomógł odgonić niedźwiedzie. Biegaczka powiedziała w rozmowie ze Storyful, że szlak rozwidlał się na dwie ścieżki, więc z pomocą turysty zagoniła zwierzęta w jedną ścieżkę, samemu – wraz z pomocnikiem – powoli oddalając się alternatywną dróżką.

Groźna sytuacja została uwieczniona na wstrząsającym nagraniu.

@abcnews

This runner got very loud during a a close encounter with a mother bear and her two cubs on a hiking trail in Southern California. The strategy worked. The bears kept their distance and the runner eventually managed to descend the trail safely. #animalencounters #trailrunning #bear #california

♬ original sound – ABC News – ABC News

Red. JŁ

(Źródło: USA Today, Storyful)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520