14.9 C
Chicago
sobota, 18 maja, 2024

Biały Dom gratuluje Andrzejowi Dudzie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Biały Dom pogratulował Andrzejowi Dudzie zwycięstwa w wyborach prezydenckich. Rzecznik prezydenta USA ponadto podziękował za współpracę Bronisławowi Komorowskiemu.

„Gratulujemy prezydentowi-elektowi Andrzejowi Dudzie zwycięstwa w wyborach i pochwalamy naród Polski za to, że pozostaje wzorem wolności i demokracji w regionie” – głosi oświadczenie biura rzecznika prasowego prezydenta Baracka Obamy, Josha Ernesta.

Biały Dom podkreśla, że Polska jest jednym z najbliższych transatlantyckich partnerów USA i wiernym sojusznikiem w ramach NATO.

„Cieszymy się z możliwości współpracy z prezydentem-elektem Dudą w promowaniu wspólnych wartości i budowie bardziej demokratycznego, prosperującego i bezpiecznego regionu, a także wzmocnienia w kolejnych latach już i tak bliskiego partnerstwa między naszymi krajami i narodami” – czytamy w oś wiadczeniu Białego Domu.

Gdy 5 lat temu Bronisław Komorowski wygrał wybory prezydenckie, Barack Obama zadzwonił do niego osobiście z gratulacjami i zaprosił do odwiedzenia Stanów Zjednoczonych. Nie wiadomo, czy amerykański prezydent zadzwoni dziś do Andrzeja Dudy. Wczoraj w USA obchodzono Dzień Pamięci, który jest świętem federalnym.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Wałkuski, PR Waszyngton/dj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520