18.9 C
piątek, 3 maja, 2024

Barcelona poza LM! Atletico dokonało cudu! Awans Bayernu

Atletico Madryt zrewanżowało się mistrzom Hiszpanii i wyeliminowało ich z Ligi Mistrzów. Bohaterem meczu był zdobywca dwóch bramek Antoine Griezmann. W półfinale zagra też Bayern Monachium.

To, że Barca jest ostatnio w dołku, widać było gołym okiem. Przed rewanżem w ćwiercfinale LM, piłkarze Luisa Enrique pierwszy raz za jego kadencji nie wygrali żadnego z ostatnich trzech spotkań. Tego meczu nie mieli jednak prawa przegrać. Przynajmniej w teorii…

Po meczu na Camp Nou (2:1 dla Barcelony) większość komentatorów podkreślała, że choć to gospodarze wygrali, to zwycięstwo należało się gościom. Atletico pokazało niesamowitą wolę walki od pierwszej do ostatniej minuty.

Dokładnie taki sam przebieg miał środowy mecz, chociaż tym razem piłkarze Diego Simeone wyglądali, jakby po prostu nie byli w stanie popełnić żadnego błędu. Tak stłamszonej Barcelony nie oglądaliśmy od bardzo dawna.

Pierwsze pół godziny meczu upłynęło na dość wyraźnej przewadze Atletico, któremu brakowało jednak ostatniego podania. I kiedy do głosu zaczęli dochodzić goście, fenomenalnym podaniem zewnętrzną częścią stopy popisał się Saul Niguez. Piłkę do bramki głową skierował Griezmann i było 1:0 dla gospodarzy.

Po stracie gola Barcelona ruszyła do zmasowanego ataku, ale mało brakowało, a nadziałaby się na kontratak. Wszyscy oczekiwali, że po przerwie mistrzowie Hiszpanii wezmą się wreszcie do roboty, ale nie minęło kilka minut, a gospodarze mieli dwie stuprocentowe okazje bramkowe. Po strzale Saula piłka trafiła nawet w poprzeczkę bramki gości.

Po godzinie gry to Barcelona zaczęła przeważać i stworzyła sobie kilka niezłych okazji, ale w 86. minucie Andres Iniesta zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, a jedenastkę wykorzystał Griezmann.

W doliczonym czasie gry wszystkim kibicom Atletico stanęło na moment serce, bo ręką w polu karnym zagrał tym razem Gabi, ale sędzia uznał, ze sytuacja miała miejsce przed polem karnym.

Do piłki podszedł Leo Messi, ale przestrzelił. Niemożliwe stało się faktem. Atletico Madryt wyeliminowało Barcelonę z Ligi Mistrzów i zabrało Katalończykom marzenia o zdobyciu potrójnej korony.

W drugim spotkaniu Benfica Lizbona dzielnie walczyła z Bayernem Monachium, ale remis 2:2 dał awans Niemcom.

Robert Lewandowski zagrał jedynie dziesięć minut. Mówi się, że trener Pep Guardiola bał się, że Polak mógłby dostać żółtą kartkę, która wyeliminowałaby go z pierwszego meczu półfinału. Z kolei inne doniesienia mówią o mniejszym urazie snajpera reprezentacji Polski.

Wyniki:

Atletico Madryt – Barcelona 2:0 (Griezmann 36, 88)
Benfika Lizbona – Bayern Monachium 2:2 (Jimenez 27 Tallsca 76 – Vidal 38, Mueller 52)