32.8 C
Chicago
środa, 12 czerwca, 2024

Barack Obama – ” Zbyt łatwy dostęp do broni „

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Barack Obama apeluje o refleksję na temat dostępu do broni.

Przyczyną takich tragicznych zdarzeń jest zbyt łatwy dostęp do broni – mówi prezydent Barack Obama.

Prezydent Stanów Zjednoczonych wygłosił oświadczenie po wczorajszej masakrze w afroamerykańskim kościele metodystycznym w Charleston w Południowej Karolinie. Zginęło 9 osób, w tym pastor. Kilkanaście godzin później zatrzymano podejrzanego o dokonanie tej zbrodni.
Barack Obama w krótkim, emocjonalnym wystąpieniu kolejny już raz zwrócił uwagę na problem zbyt łatwego dostępu do broni palnej w Stanach Zjednoczonych. Musimy to sobie jasno powiedzieć. Takie przestępstwa dokonywane są u nas zdecydowanie częściej niż w innych rozwiniętych krajach. W ostatnich godzinach mieliśmy kolejny dowód na to, że musimy coś z tym zrobić. Do masakry doszło w afroamerykańskim kościele. To sugeruje, że przestępstwo mogło być dokonane na tle rasowym. To nie pierwszy raz, gdy takie miejsce jest atakowane – mówił Barack Obama.


Podejrzany po wielogodzinnej obławie został zatrzymany. W momencie aresztowania był uzbrojony. To 21-letni Dylann Roof. W przeszłości był już notowany przez policję za przestępstwa narkotykowe. Grozi mu kara śmierci. Wuj zatrzymanego zeznał, że młody mężczyzna dostał niedawno broń od swojego ojca – w prezencie na urodziny.

 

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Jan Pachlowski/Chicago/wcześn./dabr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520