12.9 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Barack Obama przekazał kondolencje w imieniu narodu amerykańskiego

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prezydent Barack Obama zapowiada pomoc w schwytaniu sprawców zamachów w Belgii. Sekretarz stanu John Kerry mówi o zintensyfikowaniu walki z ekstremizmem, a władze amerykańskich miast wzmacniają środki bezpieczeństwa.
Przebywający na Kubie Barack Obama zatelefonował do premiera Belgii Charlesa Michela i przekazał kondolencje w imieniu narodu amerykańskiego. Prezydent USA odniósł się do ataków podczas swego wystąpienia w Hawanie. „Myślami i modlitwami jesteśmy z Belgami. Solidaryzujemy się z nimi i potępiamy te haniebne ataki na niewinnych ludzi. Zrobimy wszystko by wesprzeć naszego sojusznika Belgię w ukaraniu odpowiedzialnych za zamachy” – mówił Obama.
Przebywający wraz z prezydentem USA w Hawanie szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry pochwalił władze Belgii za reakcję na zamachy i zadeklarował wsparcie ze strony USA. Kerry podkreślił konieczność wspólnej walki z ekstremizmem i poinformował, że amerykańskie służby specjalne będą w bliskim kontakcie z ze swoimi odpowiednikami w Belgii.
Zamachy w Brukseli spowodowały podniesienie poziomu zagrożenia między innymi w Nowym Jorku. Burmistrz Bill de Blasio poinformował, że nie ma informacji o planach zamachu na jego miasto. Zapowiedział jednak zwiększoną obecność i aktywność policji w Nowym Jorku.

IAR / Marek Wałkuski / gaj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520