23 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

Badanie Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego: 4 na 10 ankietowanych rozważa zakup roweru elektrycznego

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

4 na 10 ankietowanych rozważa zakup roweru elektrycznego w niedalekiej przyszłości. Tak wynika z najnowszego badanie Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego, którego wyniki uzyskała PAP.

W najnowszym badaniu Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego „Użytkowanie rowerów elektrycznych i preferencje zakupowe” podano, że 38 proc. ankietowanych rozważa zakup roweru elektrycznego dla siebie lub członka rodziny w ciągu najbliższych 6–12 miesięcy.

 

Jak wynika z badania, respondenci zwrócili uwagę na aspekty ekonomiczne. Ponad 60 proc. ankietowanych przyznało, że rower elektryczny ułatwiłby im codzienne dojazdy do pracy czy po zakupy. Wzrost cen paliw w co drugim ankietowanym (50 proc.) wywołuje chęć skorzystania z roweru elektrycznego. Posiadanie takiego roweru pozwoliłoby także obniżyć domowe wydatki na transport i mobilność. Z takim stwierdzeniem zgodziło się 60 proc. ankietowanych. Biorąc pod uwagę koszt zakupu i eksploatacji, dla większości badanych (70 proc.) zakup roweru elektrycznego jest bardziej ekonomiczny od samochodu.

 

„Rola roweru elektrycznego w codziennej komunikacji systematycznie rośnie. Pokazują to zarówno najnowsze badania, obserwacje naszych ekspertów oraz trendy na polskich ulicach i ścieżkach rowerowych” – powiedział, cytowany w informacji z badania, dyrektor Biura Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego Mateusz Pytko. Jego zdaniem Polacy podążają za trendami obecnymi w krajach zachodniej Europy. „Także u nas wzrost popularności e-bike’ów przyniesie same korzyści dla miast i społeczeństwa, a także szansę na dynamiczny rozwój polskiej elektromobilności” – dodał.

 

Badanie zlecone przez Polskie Stowarzyszenie Rowerowe wykonała pracownia SW Research. Wywiady online zrealizowano na reprezentatywnej grupie Polaków w maju, a w badaniu uczestniczyły osoby w wieku 25–55 lat z miast o zróżnicowanej wielkości. (PAP)

 

autor: Marek Siudaj

 

ms/ amac/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520