21 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Australian Open. Media w Hiszpanii: Rywalka Świątek to wielka niewiadoma

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Hiszpańskie media uznają reprezentującą ich kraj na Australian Open Cristinę Bucsę za wielką niewiadomą kobiecego tenisa. Pochodząca z Mołdawii zawodniczka, która piątek w 3. rundzie turnieju zmierzy się z Igą Świątek, jest mało znana nawet za Pirenejami.

Komentatorzy z Hiszpanii wskazują w czwartek, że Bucsa żyje niejako “poza głównym nurtem” sportu, a niewiele osób ze środowiska tenisowego oraz jej kibiców może coś na temat tej zawodniczki powiedzieć.

 

Odnotowują, że praworęczna 25-latka trenowana jest przez swego ojca Iona, a swoje życie towarzyskie również ogranicza do kręgu najbliższych osób.

 

W czwartkowych komentarzach dotyczących Australian Open madrycka telewizja Antena3 twierdzi, że Bucsa jest mało znana w Hiszpanii m.in. dlatego, że reprezentuje ten kraj dopiero od siedmiu lat, dodatkowo nie korzysta z sieci społecznościowych.

 

“Kim właściwie ona jest?”, pytają dziennikarze stacji, zaznaczając, że w Australii stała się niespodziewaną bohaterką po wyeliminowaniu Kanadyjki Bianki Andreescu, zwyciężczyni US Open 2019.

 

Telewizja ustaliła, że przybyła do Hiszpanii jako dziecko, studiowała psychologię. Wiedzę czerpaną z tej nauki ma, zdaniem Antena3, wykorzystywać na korcie.

 

Także dzienniki “El Mundo” i “Marca” opisując nietypową rywalkę Igi Świątek podkreślają, że Bucsa nie była zawodniczką żadnej ze znanych akademii tenisowych, a w życiu kieruje się zasadą “wolności”, co sama przyznaje w wywiadach.

 

Stołeczne media odnotowują nietypowe jak na zawodowego gracza tenisa maniery Bucsy: samodzielne kupowanie sobie sprzętu przez zawodniczkę, brak jednej marki odzieży, obuwia i rakiet, a także ograniczona do zaledwie siedmiu liczba kompletów stroju.

 

“Marca” odnotowała, że w przeprowadzonej przed turniejem rozmowie Cristina Bucsa przyznała, że nie ma nawet sponsora.

 

“Jeśli się pojawi ktoś taki, to na pewno z nim porozmawiamy” – stwierdziła pochodząca z Kiszyniowa tenisistka.

 

Marcin Zatyka (PAP)

 

zat/ co/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520