HomePOLSKALubuskie

Amerykańscy żołnierze uczą angielskiego w Żaganiu

Amerykańscy żołnierze uczą angielskiego w Żaganiu

Amerykańscy żołnierze 3. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej odwiedzili uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Żaganiu.

Pięciu amerykańskim żołnierzom towarzyszyli żołnierze 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej oraz tłumacz. Goście spotkali się z uczniami klasy szóstej i uczestniczyli w lekcji języka angielskiego. Wspólna lekcja stała się doskonałą okazją do doskonalenia umiejętności porozumiewania się w języku obcym, ale również do wzajemnego poznania. Uczniowie opowiadali o swojej szkole oraz o mieście, z którego pochodzą. Natomiast amerykańscy żołnierze odwzajemniali się opowieściami o swoim kraju, rodzinach, tradycjach i zwyczajach, które pielęgnują.

Uczniowie dopytali amerykańskich pancerniaków zwłaszcza o to, jak odbierają i co myślą o naszym kraju, czy znają historię Polski. Wiele pytań dotyczyło Żagania. Sporo emocji wzbudziła wspólna zabawa w bingo, grę niezwykle popularną w Stanach Zjednoczonych, która polega na wytypowaniu i zakreśleniu losowo wybranych liczb. Grę prowadził jeden z żołnierzy amerykańskich. – To naprawdę ciekawe przeżycie. Spotkanie z ludźmi z dalekiego świata, tak blisko, na wyciągnięcie ręki. Nasze dzieciaki miały możliwość na żywo spróbować swoich sił w posługiwaniu się językiem, którego uczą się od wielu lat. Do tego w tak wspaniałej atmosferze. Otwartość naszych gości, uśmiechnięte twarze, gotowość do zrozumienia naszych niedoskonałości, duży dystans do siebie i świata sprawiły, że spotkanie nieco się wydłużyło. To było piękne spotkanie… Tak piękne, że już umówiliśmy się na następne. – relacjonowała Agata Synowiec, Dyrektor Szkoły. Miłym akcentem kończącym lekcję był moment wręczenia przez uczniów przygotowanych wcześniej prezentów, które otrzymał każdy amerykański żołnierz. Wizytę zakończyło wspólnie zdjęcie na tle sztandaru.

Michał Korn (aip), Fot. mjr Grzegorz Synowiec

COMMENTS