Amerykanie obchodzą swoje święto narodowe, czyli Dzień Niepodległości

Amerykanie obchodzą swoje święto narodowe, czyli Dzień Niepodległości

Amerykanie obchodzą swoje święto narodowe, czyli Dzień Niepodległości.

Zostało ono ustanowione na cześć ogłoszenia niepodległości przez 13 brytyjskich kolonii i utworzenia Stanów Zjednoczonych. Miało to miejsce w Filadelfii w 1776 roku. W całych Stanach Zjednoczonych odbywają się dziś parady, pokazy sztucznych ogni, koncerty, festiwale, pikniki. Dzień Niepodległości to najbardziej patriotyczne i radosne amerykańskie święto. Biorą w nim udział wszyscy Amerykanie – niezależnie od rasy, religii czy przekonań. Na parady i pokazy sztucznych ogni przychodzą też rzesze imigrantów, którzy czują się Amerykanami. Dominują kolory amerykańskiej flagi – czerwony, biały i niebieski. Wielu Amerykanów nawet psy ubiera w barwy narodowe zakładając im chustki i kokardy.

Amerykanie świętują, imprezują i wypoczywają już od kilku dni. Jedni wyjechali na plaże, inni organizują pikniki lub siedzą na basenach, jeszcze inni spotykają się ze znajomymi w barach. 4 lipca patriotyzm przeplata się z zabawą. „Będziemy mieć grilla z sąsiadami, a potem obejrzymy pokaz sztucznych ogni. Będzie dużo hot-dogów i hamburgerów – kuchnia typowo amerykańska”. „Będziemy jeść hot-dogi, grillować i pić piwo. To jest bardzo ważne święto. Będziemy mieć wiele radości i poleje się dużo piwa”- mówią.
Przez amerykańskie miasta i miasteczka przemaszerują barwne patriotyczne parady. Nieodłącznym elementem obchodów Dnia Niepodległości lipca są fajerwerki. W całych Stanach Zjednoczonych odbędzie się dziś 15 tysięcy oficjalnych pokazów sztucznych ogni.

Red. IAR

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0