Akcja antyterrorystów w Poznaniu

Akcja antyterrorystów w Poznaniu

W Poznaniu zakończyła się wielogodzinna akcja policyjnych antyterrorystów w jednym z bloków. Mężczyzna, który wczoraj wieczorem zabarykadował się w mieszkaniu, poddał się i został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Mieszkańcy, którzy zostali ewakuowani, wrócili do domów. 

Wielkopolska policja poinformowała, że mężczyzna był poszukiwany listem gończym, wystosowanym przez sąd w Żywcu. 34-latek ma do odbycia karę trzech lat pozbawienia wolności. Wcześniej był wielokrotnie karany, między innymi za oszustwa, przestępstwa narkotykowe i napad.
Wczoraj wieczorem funkcjonariusze dostali wezwanie do awantury domowej. Sąsiadów zaniepokoiły krzyki dochodzące z mieszkania. Kiedy mężczyzna zobaczył funkcjonariuszy, zamknął się w mieszkaniu. Funkcjonariusze otrzymali informację, że mężczyzna może mieć broń. Policja potwierdza, że w trakcie akcji słychać było wystrzały, dlatego zdecydowano się ewakuować mieszkańców budynku przy ulicy Inflanckiej. Po wielogodzinnej akcji mężczyzna poddał się i postępował zgodnie z poleceniami funkcjonariuszy.
Teraz policja będzie ustać motywy postępowania zatrzymanego. Nie wykluczają, że mężczyzna zabarykadował się, ponieważ ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

IAR/MSz/jj

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0