20.8 C
Chicago
sobota, 13 lipca, 2024

Abp senior J.Paetz nie ma zgody Stolicy Apostolskiej na udział w uroczystościach z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Nie ma zgody Stolicy Apostolskiej na udział poznańskiego arcybiskupa seniora Juliusza Paetza w gnieźnieńskich i poznańskich uroczystościach z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Dziś głos w jego sprawie zajął nuncjusz apostolski w Polsce arcybiskup Celestino Migliore.
Zwrócił się on do metropolity poznańskiego arcybiskupa Stanisława Gądeckiego z prośbą o przekazanie arcybiskupowi seniorowi Juliuszowi Paetzowi decyzji Watykanu.
„Stolica Apostolska nie widzi możliwości uczestnictwa arcybiskupa Juliusza Paetza nie tylko w jubileuszowych uroczystościach kościelnych, ale w ogóle w znaczących uroczystościach kościelnych” – powiedział Radiu Merkury rzecznik poznańskiej kurii ksiądz Maciej Szczepaniak.
Nuncjusz napisał, że „wiadomości ukazujące się w mediach, dotyczące uczestnictwa Arcybiskupa Paetza w oficjalnych uroczystościach 1050. rocznicy Chrztu Polski, tworzą dla Kościoła w Polsce i dla Stolicy Apostolskiej nową sytuację niepotrzebnego i szkodliwego zamieszania”.
Zdaniem nuncjatury, decyzję tę należy traktować jako normę także na przyszłość, zwłaszcza w perspektywie Światowych Dni Młodzieży. „Ojciec Święty zdecydowanie ponawia zaproszenie do życia w odosobnieniu, w postawie skruchy i modlitwy” – czytamy w liście abp. Celestino Migliore.
W 2002 roku arcybiskup Paetz zrezygnował z funkcji metropolity poznańskiego po doniesieniach, że molestował seksualnie kleryków i księży.

IAR/Chmiel/mk Radio Merkury/kd/sk/Foto Sławomir Seidler

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520