12.8 C
wtorek, 30 kwietnia, 2024

Tour de France: Caleb Ewan najlepszy podczas 11. etapu po sprinterskim finiszu

Caleb Ewan z grupy Lotto Soudal wygrał 11. etap kolarskiego wyścigu Tour de France. Na wczorajszym, dziesiątym odcinku Australijczyk przyjechał na drugiej pozycji, dzisiaj jednak dopiął swego.

Środowy odcinek liczył 167,5 km i prowadził z Châtelaillon-Plage do Poitiers. Drugie miejsce zajął Słowak Peter Sagan (BORA – hansgrohe), a na 3. pozycji uplasował się Irlandczyk Sam Bennett (Deceuninck – Quick Step). 128. – Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers, +4:25).

Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej pozostaje Primož Roglič z Jumbo-Visma. Słoweniec wyprzedza o 21 sekund Kolumbijczyka Egana Bernala z Ineos Grenadiers oraz o 28 sekund Francuza Guillaume’a Martina z Cofidis, Solutions Crédits. Jedyny Polak w stawce, Michał Kwiatkowski spadł na 43 pozycję, ze startą ponad 55 minut.

W czwartek 12. etap – 218 km z Chauvigny do miejscowości Sarran.